S.E.S Projesi kapsamında, Türk Süsleme Sanatları, Resim ve Türk Makam Müziği Eğitimi alan çocuklarımız, gerçekleştirdiğimiz ‘Sergi ve Dinleti’ etkinliğinde ilk yıl çalışmalarından örnekler sundular. Müzik branşlarındaki öğrencilerin Tanburi Cemil Bey’in eserlerini seslendirdiği gecede, görsel sanatlar öğrencileri de yıl içindeki çalışmalardan oluşan tezhip ve resim çalışmalarını sergilediler. Başarıları için tüm çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.     Geniş bir katılımın…

S.E.S Projesi kapsamında, Türk Süsleme Sanatları, Resim ve Türk Makam Müziği Eğitimi alan çocuklarımız, gerçekleştirdiğimiz ‘Sergi ve Dinleti’ etkinliğinde ilk yıl çalışmalarından örnekler sundular. Müzik branşlarındaki öğrencilerin Tanburi Cemil Bey’in eserlerini seslendirdiği gecede, görsel sanatlar öğrencileri de yıl içindeki çalışmalardan oluşan tezhip ve resim çalışmalarını sergilediler. Başarıları için tüm çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Geniş bir katılımın olduğu gecede, Ümraniye kaymakamı Sn. Suat Dervişoğlu ve eşi Canan Hanım, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sn. Selamettin Ermiş ve Hatice Abbas Halim Çocuk Evleri Sitesi müdiresi Sn. Şule Güngörün de bizlerleydi.

Çocuklarımızın kısa zamanda gösterdikleri gelişme büyük beğeni toplarken, gelinen nokta geleceğe dair umut oldu. S.E.S Projesi sanata yatkın çocuklar için mesleki altyapı sağlamayı hedefleyen bir proje olarak, sanat yolu ile eğitimin önemine ve gerekliliğine de dikkat çekti.