Sanat alanındaki eğitimleri Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver, Hoca Ali Rıza, Tanburi Cemil Bey gibi ilim, kültür, sanat fenomenlerinin görüş ve düşünceleri ışığında biçimlenmekte olan Mim Sanat öğrencilerinin görsel ve duysal sanat eğitimlerinin sonuçları, 23 Haziran 2022 Perşembe günü İBB Ümraniye Şehit Kaymakam M. Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi ve dinleti etkinliğinde kamuoyuyla paylaşıldı.

2017’den bu yana çocuklarımızın sanat yolu ile eğitimi ve topluma kazandırılmasına yönelik S.E.S. adı altında devam ettirdiğimiz sosyal sorumluluk projemizin yedinci evresini oluşturan etkinlik, çocuklarımızın resim, tezhip, minyatür ve kaatı’ çalışmalarından oluşan serginin açılışıyla başladı. Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Ümit Meriç ve Zerrin Çelebi gibi Türkiye’nin aydın ve saygın kesiminin de katılımıyla şereflendirdiği etkinliğin sergisinde öğrencilerimizin, gerek Sühely Ünver hocamızın izinden giden çalışmalarındaki sanatsal ruh, gerekse tezyini sanatlarımızın zerafetini nakkaşhane tavrıyla çalışmalarına yansıtmaları takdirle karşılandı.

Sergi açılışının ardından makam müziği alanında eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz etkinlik sahnesine çıkarak Tanbûrî Cemil Bey’in eserlerinden oluşan nitelikli bir repertuarı akademik bir ciddiyetle icra ettiler. Mim Sanat çocuklarımızın proje kapsamında eğitimlerinin sonunda elde ettikleri verimler, tüm katılımcıları hem gururlandırdı hem de geleceğe yönelik umutlandırdı.

Devlet koruması altındaki ve Ümraniye RAM’ın (Rehberlik ve Araştırma Merkezi) yönlendirdiği çocuklarımızın sanat eğitimi almakta olduğu Mim Sanat Derneği’nin S.E.S. projesine ve Çocuklarımızın Sesi 7 etkinliğine verdikleri değerli destekten dolayı başta proje ortaklarımız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere derneğimizde emeği geçen tüm hocalarımıza, dernek görevlilerimize, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, Ümraniye Belediyesi’ne ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ederiz.

Etkinlik adı: Çocuklarımızın Sesi 7 – Sergi ve Dinleti

Mekan: İBB Ümraniye Şehit Kaymakam M. Fatih Safitürk Kültür Merkezi

Tarih-Saat: 23 Haziran 2022 Perşembe – 19:00