Cumhuriyet’in 100. Kuruluş yıldönümünde halka açık ve ücretsiz kültür sanat etkinlikler serimizin bir parçası ve 2022-2023 eğitim yılımızın güz dönemi sonu etkinliği kapsamında 14 Ocak 2023 Cumartesi günü Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle Mim Sanat Derneği tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Boğaziçi Salonu’nda düzenlenen “Cumhuriyet’e Armağan: Çocuklarımızın Sesi” başlıklı sergi ve dinleti etkinliği kamuoyunun büyük ilgisi eşliğinde gerçekleşti.

2015’de kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Mim Sanat Derneği’nin 2017’den bu yana S.E.S adı altında devam ettirdiği çocuklarımızın sanat yolu ile eğitimi ve topluma kazandırılmasına yönelik sosyal sorumluluk projesinin sekizinci evresini oluşturan etkinlik, çocuklarımızın resim, tezhip, minyatür ve kaatı’ çalışmalarından oluşan serginin açılışıyla başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcımız Halis Kuralay, Birim Sorumlusu Bülent Aksu, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özen, Faruk Hemdem Çelebi, Zerrin Çelebi ve Prof. Dr. Mim Kemal Öke gibi Türkiye’nin aydın ve saygın kesiminin de katılımıyla şereflendirdiği etkinliğin sergisinde öğrencilerimizin, gerek Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver ve Hoca Ali Rıza’nın izinden giden çalışmalarındaki sanatsal ruh, gerekse tezyini sanatlarımızın zerafetini nakkaşhane tavrıyla çalışmalarına yansıtmaları takdirle karşılandı.

Sergi açılışının ardından makam müziği alanında eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz etkinlik sahnesine çıkarak Tanbûrî Cemil Bey’in eserlerinden oluşan nitelikli bir repertuarı akademik bir ciddiyetle icra ettiler. Mim Sanat çocuklarımızın proje kapsamında eğitimlerinin sonunda elde ettikleri verimler, tüm katılımcıları hem gururlandırdı hem de geleceğe yönelik umutlandırdı.

Devlet koruması altındaki ve Ümraniye RAM’ın (Rehberlik ve Araştırma Merkezi) yönlendirdiği çocuklarımızın sanat eğitimi almakta olduğu Mim Sanat Derneği’nin S.E.S. projesine ve Çocuklarımızın Sesi 7 etkinliğine verdikleri değerli destekten dolayı başta proje ortaklarımız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere derneğimizde emeği geçen tüm hocalarımıza, dernek görevlilerimize, Üsküdar Belediyesi’ne, Ümraniye Belediyesi’ne ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ederiz.

Etkinlik adı: Cumhuriyet’e Armağan: Çocuklarımızın Sesi

Mekan: Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Boğaziçi Salonu

Tarih-Saat: 14 Ocak 2023 Cumartesi – 12:00