2015’de kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Mim Sanat Derneği’nin devlet koruması altındaki ve imkanı kısıtlı çocuklarımızın sanat yolu ile eğitimi ve topluma kazandırılmasına yönelik S.E.S (Sanat-Eğitim-Spor) adı altında sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesinin Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında, İzmir Narlıdere Kaymakamlığı ve Narlıdere Belediyesi’nin desteğiyle 28 Ekim 2023 Cumartesi günü Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çocuklarımızın Sesi” başlıklı dinleti ve sergi etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte öncelikle Dürdane Ünver, Nilgün Gencer ve Cemal Toy hocalarımızın gözetiminde öğrencilerimizin resim, tezhip, minyatür, kaatı’ alanlarında yaptıkları çalışmaların yer aldığı sergi açılışı gerçekleşti. Sonrasında ise Türk Makam Müziği alanında eğitimlerine devam eden öğrencilerimizden oluşan Tanbûrî Cemil Bey Topluluğu (TACET) tarafından baş eğitmenimiz Prof. Rûhî Ayangil yönetiminde Tanbûrî Cemil Bey’in eserleri icra edildi. Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, ilçe protokolü, şehit yakınları, gaziler, devlet koruması altındaki çocuklarımız, huzurevi sakinlerinin de katıldığı etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Dinleti sonunda, etkinliğimize katılarak şeref veren Cumhuriyetimizin bilge çınarı opera sanatçısı Remziye Alper Tanrıkulu güftesi Cemal Edhem Yeşil’e, bestesi ise Musa Süreyya Bey’e ait olan Mülkiye Marşı’nı öğrencilerimizle birlikte sahnede seslendirerek Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına yaraşır bir finalin onurunu tüm katılımcılara yaşattı. Etkinlikte ayrıca S.E.S. projemizinin baş eğitmeni Prof. Ruhi Ayangil’e, dernek başkanımız Fatma Kesgün’e ve etkinliğin yapılmasında emeği geçen İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerife İnci Eren’e protokol tarafından plaket, etkinliğe katılan eğitmen ve öğrencilere de katılım belgesi takdim edildi.

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, programa destek veren herkese teşekkür ederek, “Teşekkür edeceğimiz çok fazla dostumuz var. Güzel bir akşam oldu. Gençlerle beraber olduk. Çocuklarımızın Sesi Projesi’ni bir başarı hikâyesi olarak değerlendiriyorum. Çocuklarımızla karşılastıgımda hepsi birer çocuktu. Simdi hepsi kocaman birer genç oldu. İlelebet payidâr kalacak Cumhuriyetimiz’in 100. yılını büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimiz’in bedeli, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon’da, Çanakkale’de ödendi. Bu emaneti korumak bizlere en büyük görev. Bu emaneti yüceltecek gençlerimiz burada. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi. Mim Sanat Dernegi Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Kesgün ise Cumhuriyet’in 100. yılında çocukları sanatla buluşturan Narlıdere Kaymakamlığı’na teşekkürlerini ileterek, “Gazi M.Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz’in 100. yılı kutlu olsun” diye konuştu.

İzmir Narlıdere Kaymakamlığı’nın himayesinde gerçekleşen bu etkinliği öncelikle davetiyle mümkün kılan Narlıdere Kaymakamımız Sayın Suat Dervişoğlu’na, Narlıdere’ye ulaşımımızı sağlayan Ümraniye Belediyesi nezdinde Başkan İsmet Yıldırım’a, Ege Ordu Komutanı Kemal Yeni’ye, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’e Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayşe Hale Sarıçam’a, Ege Vakıf Okulları Müdürü Sezen Külahlı’ya, duayen opera sanatçımız Remziye Alper Tanrıkulu’na, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerife İnci Eren’e, değerli sanatçımız Teoman Ünaldı’ya, İzmir Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne, Narlıdere İlçe Emniyet Müdürü Süheyda Tuğbay’a gönülden teşekkür ediyoruz.