Mim Sanat Derneği öğrencileri bu sene de rengarenk bir bahar şenliğiyle yaz tatiline girdi. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılını derneğimizdeki sanat eğitimleriyle tamamlayan ve 23 Haziran 2022’de Ümraniye’de düzenlenen sergi ve dinleti etkinliğimizle bizleri gururlandıran öğrencilerimiz, 25 Haziran 2022 Cumartesi günü derneğimizde düzenlenen şenlikte öncelikle dönem sonu katılım belgelerini aldılar.

Pop sanatçısı Cem Belevi’nin de şenliğimize katılarak bizzat kendisinin çocuklarımıza katılım belgelerini takdim ettiği şenlikte iki atölye çalışması da gerçekleştirildi. Ebru sanatçısı Betül Eser’in ebru atölyesinde tüm öğrencilerimiz geneneksel sanatımız ebruyu deneyerek heyecan verici çalışmalara imza attılar.

Şenliğin bir diğer atölyesi ise baskı atölyesiydi. Veliye Martı, Sibel Güvenenaslan ve Halime Çerşit tarafından düzenlenen baskı atölyesinde öğrencilerimiz t-shirt ve kumaş üzerine farklı desenler ve yazılarla baskılar yaparak farklı bir deneyim yaşadılar ve şenliğin unutulmaz bir hatırasını yanlarında götürme fırsatı elde ettiler.

Şenliğimizin sonunda ise Ümraniye Spor Kulübü’nün altyapı futbol takımıyla öğrencilerimiz halı sahada futbol maçı yaparak tüm günün enerjisini centilmence bir mücadeleyle taçlandırdılar.

Şenliğimize verdikleri destekten dolayı başta ebru sanatçısı Betül Eser; baskı atölyesini düzenleyen Veliye Martı, Sibel Güvenenaslan ve Halime Çerşit; şenliğimizin yiyecek ve içecek sponsoru Elbet Steakhause, Uludağ İçecek ve Erdem Tınarlıoğlu; Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar ve altyapı futbol takımı antrenörü Emre Yasin Coşkun olmak üzere tüm dernek üyelerimize, gönüllülerimize, destekçilerimize, hocalarımıza, hizmetlilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.