Mim Sanat Çocukları Dolmabahçe Sarayı’nda ! Mim Sanat Çocukları, Solist Ahmet Özhan Beyefendi’nin katılımı ile görsel sanatlar branşlarında yaptıkları çalışmalar yanında Tanbûrî Cemil Bey’in eserlerinden oluşan konser repertuarı ile Millî Saraylar-Dolmabahçe Sarayı Meşkhane Salonu’nda. 26 Nisan 2019 Cuma günü gerçekleşecek etkinliğin başlangıç saati 19:00. 2015 yılında toplumun sanatla yüceleceği inancıyla kurulan Mim Sanat Derneği, 2017’den…

Mim Sanat Çocukları Dolmabahçe Sarayı’nda !

Mim Sanat Çocukları, Solist Ahmet Özhan Beyefendi’nin katılımı ile görsel sanatlar branşlarında yaptıkları çalışmalar yanında Tanbûrî Cemil Bey’in eserlerinden oluşan konser repertuarı ile Millî Saraylar-Dolmabahçe Sarayı Meşkhane Salonu’nda.

26 Nisan 2019 Cuma günü gerçekleşecek etkinliğin başlangıç saati 19:00.
2015 yılında toplumun sanatla yüceleceği inancıyla kurulan Mim Sanat Derneği, 2017’den bu yana 10–14 yaş grubu devlet koruması altındaki korunmaya muhtaç ve yetenekli çocuklarımız için sanat eğitimi veriyor. 72 öğrenciye eğitim vermekte olan derneğin amacı, çocuklarımızın ve gençlerimizin sanat alanındaki yeteneklerini geliştirmelerine imkan tanımak; uzun soluklu, sürdürülebilir eğitim programları ile bu yolda ilerleyip ustalaşmalarına yardımcı olmak.

Bu amaçla, S.E.S(Sanat, Eğitim, Spor) Projesi’ni tasarlayıp uzman eğitmenlerle uygulamaya geçen Mim Sanat Derneği’nde çocuklarımız, Türk Süsleme Sanatları(Tezhip, Minyatür, Kaatı’) Resim ve Türk Makam Müziği (Kanun, Ud, Ney, Tanbûr, Klâsik Kemençe, Vurmalı Sazlar) alanlarında eğitim alıyorlar. Dörder yıllık dönemlerle plânlanan eğitim programı, aynı zamanda Türk Sanatları’nın yaygınlaşmasına, çağdaş eğitim öğretim yöntemleri ile sanatlarımıza olan ilginin artmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Eğitimlerinin ikinci yılında olan çocuklarımız, geçtiğimiz yıl dönem sonlarında yapılan sergi ve dinletiler ile çalışmalarını sanatseverlere sundular. Kısa zamanda büyük gelişme gösteren çocuklarımız, bugünlerde yepyeni bir sergi ve konserin heyecanı ve yoğun hazırlığı içindeler. 2018 – 2019 Akademik Dönemi açılışını, 25 Kasım 2018 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştiren çocuklarımız, bu kez Solist Ahmet Özhan Beyefendi’nin katılımı ile görsel sanatlar branşlarında yaptıkları çalışmaları ve Tanbûrî Cemil Bey’in eserlerinden oluşan konser repertuarını, bir kez daha 26 Nisan 2019 Cuma günü, Dolmabahçe Sarayı’nda bilim ve sanat kamuoyu ile paylaşacaklar.